Наші новини

 

16-17 вересня 2017року у Тернополі відбулась унікальна подія –

Західноукраїнський Конгрес Ягідників. Захід було організовано Громадською спілкою «Інноваційне фермерство та кооперація».Партнерами та спонсорами виступили  компанії Ukrainian Berries Association, БФ «Агрохолдінгу «Мрія»» та  кооператив Файна поляна, Українська Овочева Компанія / UVC, Dekoplant, StollerUkraine, Эвкалипт Р, Жива Країна, Клуб Рослин, Клиома Сервис, БТУ — Центр, EFT Group.

Конгрес відвідало 187 учасників — фермерів (136 осіб), постачальників, фахівців, представників влади та громадських організацій. Це була перша в Україні аграрна подія, яка повністю народилася в інтернеті — від ідеї до наповнення. Програма була дуже (навіть іноді занадто) насиченою, адже фермери хотіли почути про все і не дозволяли пропустити жодної теми. А панельні дискусії з фахівцями, підприємцями та представниками влади отримали визнання найефективнішого формату для подібних заходів.

Перший день Конгресу проходив у залі Українського дому «ПЕРЕМОГА» і був присвячений загальним питанням у галузі ягідництва:

 • роль формальних та неформальних об’єднань,
 • державні та інші види підтримки,
 • юридичні питання,
 • світовий та Український ринок,
 • технологія ягідного господарства.

Другий день Конгресу був поділений на два блоки. У першому блоці розглядались досвід та вплив різних чинників на ягідні культури.

Другий блок складався з відвідин  сільскогосподарських підприємств у  Тернопільскому районі .

Делегати Конгресу мали змогу на власні очі побачити плантації чорної смородини  різних сортів і техніку Weremchuk з допомогою якої проводиться механізований збір ягід у господарстві  «Агроспецгосп».

Були проведені доповіді по  групах:

 • Система зрошення- демонстрація обладнання від ТОВ «Агрооптіма»
 • Система живлення малини
 • Система захисту малини та інших ягідних культур.

 

 

Свято, відбулося 24 червня 2017 року . у с. Підгородище Львівської області на полі СОК «Агрофрут», було проведено в форматі навчально-розважального фестивалю, що дозволило скомб

 • перших професійних знань.
 • Ознайомлення фермерів з різними сортами полуниці (було представлено 14 сортів), з сільськогосподарською технікою для культивування та продуктами переробки полуниці.
 • Створення нових контактів та можливостей між

інувати декілька напрямків:

 • Залучення молоді до популяризації ягідництва та надання  фермерами та переробними підприємствами, ринком «Шувар». Живе спілкування із представниками державної адміністрації різних рівнів.
 • Створення прикладу для сільських громад по організації тематичних фестивалів, що сприятимуть розвитку агротуризму.

Подію відвідали більше 150 родин із дітьми.

 

 

28-29 квітня 2017 року у Львові вперше відбулася унікальна подія — 1й  Міжнародний форум “Ягідництво та кооперація”.

Захід було організовано Громадською спілкою «Інноваційне фермерство та кооперація», яка має на меті підвищення конкурентоспроможності українського малого та середнього фермера. Офіційний сайт спілки www.ifnc.com.ua.

Офіційним партнером Іго Міжнародного форуму «Ягідництво та кооперація» виступила  група компаній T.B.Fruit — вертикально-інтегрована міжнародна група компаній із замкненим циклом виробництва (вирощування сировини-переробка-транспортування). Сьогодні T.B.Fruit – лідер українського ринку та провідний за потужністю виробник концентрованих соків в Європі. Також підтримали форум та виступили спонсорами події такі компанії як «Евкаліпт Р», «Фрутек», «Розетта-Агро», «EFT Group» та «Декоплант».

Це була по-справжньому цікава Подія, яку відвідало 204 учасника із 15 областей України та спікери із 4 країн Європи. Вона об’єднала малих та середніх фермерів-ягідників, кооперативи, переробників та найкращих українських та європейських спеціалістів з вирощування ягід. Кожен з учасників Форуму забрав із собою до дому корисну та практичну інформацію з технології вирощування полуниці та малини, вимог до органічних продуктів, розібрався із тонкощами такої міжнародної сертифікації як Global GAP, та багато іншої корисної інформації, що сприятиме розвитку нашого ягідного бізнесу.

Перший день форуму проходив 28 квітня в сесійній залі Міжнародного форуму «Агропорт Львів 2017» та був присвячений трьом головним темам:

 • кращим європейським практикам з вирощування ягід (технологічний блок);
 • збуту ягід як в Україні, так і на експорт;
 • тонкощам роботи кооперативів.

Польовий другий день, 29 квітня, проходив в СОК “Агрофрут” с. Підгородище, Перемишлянського р-ну, Львівської області та був присвячений виключно технологічним питанням посадки та догляду за полуницею, малиною та ожиною. Попри несприятливі погодні умови, на полі було 98 людей, які приїхали подивитися на досвід кооперативу, поспілкуватися з агрономами та колегами. На полі були присутні три досвідчені експерти-агрономи – Кшиштов Сак («Агроном плантс», Польща), Олег Босий («Фрутек») та Руслан Романюк («Українська ягода»), які відповідали на всі питання фермерів та давали фахові рекомендації. Багато спілкування було між самим учасниками, бо саме безпосередній обмін досвідом зазвичай є найефективнішим методом передачі знань. Закінчився день теплим дружнім обідом в м. Бібрка, та домовленістю зустрітися знов.