1й  Міжнародний форум “Ягідництво та кооперація”

1й  Міжнароднийфорум “Ягідництвотакооперація” цеунікальнаподія, щовпершевідбудетьсясаме у Львові – серціобласті, яка є флагманомУкраїни з розвиткуягідництва.

Цяподіяоб’єднаєбільше 200 малихтасередніхфермерів-ягідників,  найкращихукраїнськихтаєвропейськихспеціалістів, переробниківтаофіційнихпредставниківУкраїни, Польщі, НімеччинитаФранції.

Перший день форуму, 28 квітня, присвяченийтрьомголовним темам:

кращимєвропейським практикам з вирощуванняягід;

збутуягід як в Україні, так і на експорт;

тонкощамроботикооперативів.

Другий день, 29 квітня, буде проходити в СОК “Агрофрут” с. Підгородищи, Перемишлянського р-ну Львівськоїобласті та буде присвяченимвиключнотехнологічнимпитанням посадки та уходу за полуницею, малиною, смородиною та ожиною.

Спікеринашоготренінгувиключнопрофесіонали-практики, якіготовіділитисясвоїмдосвідом з українськими фермерами.

Західноукраїнськийконгресягідників

Запрошуємо на Західноукраїнськийконгресягідників, якийорганізованогромадськоюспілкою “Інноваційне фермерство та кооперація” в співпраці з Асоціацією “ЯгідництвоУкраїни” та  БФ «Агрохолдингу «Мрія»».

16-17 вересня 2017 р. в ТернополіпройдеЗахідноукраїнськийконгресягідників. Цедоситьунікальнаподія, тому щовперше в історіїукраїнськогоягідництваідеяпроведення і теми народилися в групіфейсбук «ЯгідникУкраїни», основною аудиторієюякою є дрібні та середніфермери.

Громадськаспілка «Інноваційне фермерство та кооперація» взяла на себе роль організатораподії, але теми та зацікавленістьаудиторіїперевіряються в групі. Західпроходитиме за підтримкоюТернопільської ОДА. Офіційними Партнером Конгресувиступили «Українськаовочевакомпанія» – постачальниктехніки для механізаціївирощуваннясільгоспкультур та компаніяStoller, яка приносить американські та світовіінновації, щоброзкритипотенціалрослин, а такожпідвищитиїхстресостійкість та врожайність.. Спонсорами виступиликомпанії “Жива країна”, “Клуб рослин”, “EFTGroup“, “Декоплант”.

Медіа-партнерами заходу виступилиінформаційний портал “ІнфоШувар”, українськийфруктовий портал www.fruit.org.ua, журнали “Ягодник”, “Садівництвопо-українськи”, “АgroOne”, “Овочі та фрукти”.

Цього разу подію створено як майданчик для спілкування – доповідібудутьчергуватися з дискусійними панелями по найактуальнішимпитанням. До спілкування і доповідей ми запросили тількипрактиків – тих, хтовжедосягпевнихрезультатів, та кращихфахівцівУкраїни. Спікерами та учасникамидискусійних панелей виступлятьтаківідомі в ягідномуколі люди як Олег Босий, Олександр Ярещенко, ВікторДитинко, ЮрійКачунь, Олександр Павленко, ТетянаГетьман, ІринаКухтіна та іншіцікавіособистості.

В якостіспеціального гостя на конгресівиступить Роберт Шортелл (США), ВикладачКаліфорнійськогоуніверситету та голова компаніїStollerInternational. Целюдина з величезнимміжнароднимнауковим та практичнимдосвідом, щомаєпонад 17 роківдосвіду в галузіфізіологіїрослин, науковуступіньмагістра (фізіологіябур’янів) та ступінь доктор наук (генетика та селекціязлакових).

Доктор Роберт Шортеллвиступить з доповіддю : “ІнноваціївідStoller у ягіднійгалузі. Впровадженнясвітовогодосвіду в умовахУкраїни”.

Що ж цікавитьягідників і про що ми будемоговорити?

За максимальною кількістюголосівлідируєпитаннявласноїпереробки – побудова заморозки, сушки. Фермеришукають шляхи збільшенняціни продажу власноїпродукції. На Конгресівиробникиобладнання для невеликих підприємствподілятьсяінформацією про технологію, про тонкощі та цінуобладнання для статичної заморозки. На стендікомпанії “EFTGroup” можна буде поласувати джемами, зробленими на їхобладнанні.

Такожфермерівцікавитьпитанняавтоматизаціївирощуванняадже проблема робочоїсили для зборудедалістаєгострішою. Про техніку для ягідництва на конресірозповістьТихінЄвтушенко, голова правління «Українськоїовочевоїкомпанії», вчений-агроном. «

На другий день Конгресу у учасників буде можливістьпобачититехнікувиробництвапольського заводу Weremchuk на поліпідприємства «Агроспецгосп».

Про автоматизацію поливу та внесеннядобрів буде розповідатиОлексій Петренко – співзасновникукраїнськогоінженерногостартапу «Українськаполуниці» (uaberry). Також про тонкощі поливу розповістьлідер з крапельного поливу компаніяNetafim.

Оптимізаціявитрат на вирощування буде обговорена з діючими фермерами під час дискусійноїпанелі, в якійприймутьучасть  ОлегБосий, співзасновник ТОВ “ФруТек”, ЮрійКачунь, директор ТОВ «Агроспецгосп» та ВікторДитинко, директор ТОВ «Долина Агро».

Не меншніжавтоматизацієюукраїнськіягідникицікавлятьсяоб’єднанням – кооперативи, кластери, асоціації. Різницюміжрізними видами формальних та неформальнихоб’єднаньрозкриєКухтінаІрина – голова громадськоїспілки «Інноваційне фермерство та кооперація».

Віталій Янкович, адвокат Адвокатськогооб’єднанняIMGPartners,даствідповіді на такі «гарячі» питання як правильно зареєструватиаграрнепідприємство, як правильно оформитиорендуземлі.  Особливостімайновихправовідносинкооперативів та використанняприроднихресурсів: коли дозвіл не потрібен.

Інформацією про ринки ягідсвіту та Україн та про те, де такуінформаціюшукати, поділятьсяКухтінаІрина та ТетянаГетьман, експертплодоовочевого ринку СхідноїЄвропи.

ДругийденьКонгресуприсвяченийтехнологіївирощуваннярізнихкультур, відвіданнюпідприємства «Агроспецгосп» таучасті в ягідномуфестивалі «Святофайнихмрій» в кооперативі «Файнаполяна».

 

Залишити відповідь