1й Міжнародний форум “Ягідництво та кооперація”

28-29 квітня 2017 року у Львові вперше відбулася унікальна подія — 1й  Міжнародний форум “Ягідництво та кооперація”.

Захід було організовано Громадською спілкою «Інноваційне фермерство та кооперація», яка має на меті підвищення конкурентоспроможності українського малого та середнього фермера. Офіційний сайт спілки www.ifnc.com.ua.

Офіційним партнером Іго Міжнародного форуму «Ягідництво та кооперація» виступила  група компаній T.B.Fruit — вертикально-інтегрована міжнародна група компаній із замкненим циклом виробництва (вирощування сировини-переробка-транспортування). Сьогодні T.B.Fruit – лідер українського ринку та провідний за потужністю виробник концентрованих соків в Європі. Також підтримали форум та виступили спонсорами події такі компанії як «Евкаліпт Р», «Фрутек», «Розетта-Агро», «EFT Group» та «Декоплант».

Це була по-справжньому цікава Подія, яку відвідало 204 учасника із 15 областей України та спікери із 4 країн Європи. Вона об’єднала малих та середніх фермерів-ягідників, кооперативи, переробників та найкращих українських та європейських спеціалістів з вирощування ягід. Кожен з учасників Форуму забрав із собою до дому корисну та практичну інформацію з технології вирощування полуниці та малини, вимог до органічних продуктів, розібрався із тонкощами такої міжнародної сертифікації як Global GAP, та багато іншої корисної інформації, що сприятиме розвитку нашого ягідного бізнесу.

Перший день форуму проходив 28 квітня в сесійній залі Міжнародного форуму «Агропорт Львів 2017» та був присвячений трьом головним темам:

  • кращим європейським практикам з вирощування ягід (технологічний блок);
  • збуту ягід як в Україні, так і на експорт;
  • тонкощам роботи кооперативів.

Польовий другий день, 29 квітня, проходив в СОК “Агрофрут” с. Підгородище, Перемишлянського р-ну, Львівської області та був присвячений виключно технологічним питанням посадки та догляду за полуницею, малиною та ожиною. Попри несприятливі погодні умови, на полі було 98 людей, які приїхали подивитися на досвід кооперативу, поспілкуватися з агрономами та колегами. На полі були присутні три досвідчені експерти-агрономи – Кшиштов Сак («Агроном плантс», Польща), Олег Босий («Фрутек») та Руслан Романюк («Українська ягода»), які відповідали на всі питання фермерів та давали фахові рекомендації. Багато спілкування було між самим учасниками, бо саме безпосередній обмін досвідом зазвичай є найефективнішим методом передачі знань. Закінчився день теплим дружнім обідом в м. Бібрка, та домовленістю зустрітися знов.

Залишити відповідь