Держпідтримка фермерів: відповіді на головні запитання та зразки документів для оформлення

7 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України була затверджена постанова №106 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Постанова набула чинності наприкінці лютого і нарешті визначила чіткий механізм використання коштів, передбачених у держбюджеті програмою «Фінансова підтримка фермерських господарств».

Хто може отримати фінансову підтримку від держави?

  • Фермерське господарство, загальна площа земель сільськогосподарського призначення якого складає не більше 500 гектарів (враховується земля як у власності господарства, так і в користуванні). Чистий дохід такого господарства за останній рік має бути меншим за 15 мільйонів гривень. Під чистим доходом мається на увазі виручка від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг.
  • Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, до складу якого входить не менше 20 членів. Обов`язкова умова: серед членів такого кооперативу має бути хоча б одне фермерське господарство, інші учасники можуть бути фізичними особами. У валсності або користуванні фізичних осіб-членів кооперативу може бути не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

На що фермер може отримати кошти від держави?

  • На часткову компенсацію вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції. А також на на часткову компенсацію вартості саджанців (згідно із програмою підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, фермери зможуть отримати 80% компенсації вартості саджанців)
  • На часткову компенсацію витрат на дорадчі сільськогосподарські послуги (у розмірі 90% вартості без урахування ПДВ, але не більше, ніж 10 тисяч гривень протягом року).
  • На фінансову підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності на придбання обладнання для переробки та зберігання їхньої продукції (компенсується 70% вартості обладнання, але не більше, ніж 3 мільйони гривень).
  • На часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки або обладнання вітчизняного виробництва (загальний розмір такої компенсації становить 40% від вартості, з них 25% компенсується за рахунок бюждетної програми «Фінансова підтримка сільгоспвиробників», а ще 15 — за рахунок бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»).
  • На здешевшання кредитів. Компенсація надається на нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами. Розмір компенсації становить 1,5 облікової ставки Нацбанку, що діє на дату, коли відсотки були нараховані. При цьому розмір компенсації не може бути більшим за розмір відсотків, передбачених кредитним договором, зменшеним на 1%.

Куди подавати документи для отримання коштів від держави?

Для отримання компенсацій на придбання насіння, часткову компенсацію витрат на дорадчі послуги, часткову компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання та здешевшання кредитів заявка та документи подаються до державного банку або банку, у статутному капіталі якого не менше 75% акцій належить державі.

Для отримання державної допомоги на здешевшання кредиту документи подаються до державного банку, у якому і оформлений кредит.

Для отримання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам заявка та документи подаються до регіональної комісії у паперовому вигляді, а до Мінагрополітики — в електронному.

Які документи необхідно подавати для отримання державної допомоги?

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №150 від 20.03.2018 року були затверджені форми для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Завантажити ці форми для ознайомлення та користування можна за посиланнями нижче:

1) Заявки для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

2) Реєстру одержувачів бюджетних коштів для надання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

3) Акта про висів придбаного насіння;

4) Заявки для отримання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом;

5) Журналу обліку заявок та документів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК), які претендують на отримання фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів;

6) Реєстру сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – одержувачів бюджетних коштів;

7) Заявки для отримання часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»;

8) Заявки для отримання часткової компенсації відсоткової ставки за залученим кредитом, наданим державним банком;

9) Реєстру одержувачів компенсації відсоткової ставки за залученим кредитом, наданим державним банком.

 

Залишити відповідь