Яблука дорожчатимуть, а з лютого-березня почнеться більш активний імпорт

В Україні цього сезону якісного яблука недостатньо, тому цей фрукт поступово дорожчатиме. Зі зростанням ціни стане вигідно імпортувати яблуко з Польщі.

Про це в коментарі AgroTimes розповіла Марія Лакеєва, аналітик Асоціації «Ягідництво України».

«Очікується, що ціни на яблука будуть зростати, – сказала аналітик. – Українське яблуко дорожчатиме до того моменту, поки не стане вигідно завозити аналогічну продукцію з Польщі. В цій країні достатньо якісного яблука і є пересепективи його імпорта в Україну.

Статистика останніх років показує, що 90-95% імпортного яблука постачається з Польщі. З інших країн імпортують яблуко переважно для підтримання асортименту. Невелика частка пізніх яблук також постачається з Молдови. Адже до Одеси географічно ближче доставити яблуко з Молдови, ніж з Польщі».

За словами Марії Лакеєвої, загальна частка імпортного яблука невелика, Україна є нетто-експортером цієї продукції. Але минулий сезон був нетиповим. Врожай був меншим, ніж зазвичай, ціни в Україні – високими, експорт – незначним.

«Ситуація цього сезону схожа на минулорічну. Виробники повідомляють, що якісного яблука небагато, тому ми очікуємо у лютому-березні початок більш активного імпорту цієї продукції в Україну», – спрогнозувала аналітик.

Залишити відповідь