ІФК активно підтримує молочну галузь й веде переговори з потенційними партнерами

Одним за напрямків діяльності ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» є розвиток молочної галузі та підтримка середніх та малих фермерів, підвищення їх компетенцій та адаптація до сучасних вимог агроринку. В рамках цього команда ІФК відвідає низку підприємств для аналізу поточного стану сегменту та залучення нових партнерів. Зокрема, ми побували  на молочній фермі  ТОВ “Острійківське”, де щасливо і радісно, в комфорті та злагоді живуть корівки і телята.

З менеджером господарства, Олександром Люлькою, ми трохи поговорили про датчики, організацію ферми та плани з перспективами.

Що сказати. Життя кожної корівки на фермі набагато більше діджиталізоване, ніж життя пересічної людини:  за допомогою системи датчиків кожна тварина під’єднана до системи моніторингу. Завдяки цій системі, дані з якої транслюються прямо до ветеринара і голови ферми, видно кожний етап життя коровки: як вона себе почуває, чи не час зробити щеплення,  що з нею відбувається, як вона почувається, як у неї з румінацією (жуйка) і активністю. І, якщо корівка погано їсть і не рухається, про це дізнається ветеринар.

«Бачите – корівка нещодавно отелилась, у неї стрес і вона залежується», – Олександр виводить дані на великий монітор у кабінеті. До речі, корів тут називають ніжно: «дівчата».

У «дівчат» в наявності автоматичні чесалки для боків, а процес доїння налагоджений так, щоб молоко було стерильним, а тварина отримувала задоволення від процесу.

На вушках – державний номер реєстрації тварини, а на шиях – по два нашийники: один зв’язаний з доїльним залом, а другий моніторить здоров’я і активність тварини, а також її життєвий цикл на різних етапах (від народження до теперішнього часу).

Телята живуть у яслах, де за ними наглядають спеціальні «виховательки».

Одне питання залишилось у повітрі: ми бачили на карточках корів їхні клички, а не лише номера. Як можна придумати стільки імен? Адже на фермі мешкає 2000 тварин. До речі, ви зможете задати це і інші питання Олександру Люлькі особисто  під час поїздок на ферму в рамках навчальних тренінгів. Слідкуйте за новинами!

Залишити відповідь