Керівник Громадської спілки “Інноваційне фермерство та кооперація” прокоментувала закон № 5600: «Ми не згодні з багатьма пунктами цього контроверсійного документа»

В інтерв’ю для інтернет-видання kurkul.com Президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна висловила свою позицію щодо щойно прийнятого Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень


Закон № 5600 (Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень – прим. ред.), був прийнятий у першому читанні .

«Він стосується великої кількості податкових змін, що пов’язані зокрема із землею. І ми не згодні з багатьма пунктами цього контроверсійного документа. Та не лише ми — своє занепокоєння неодноразово висловлювали як Європейська бізнес асоціація, так і Американська торговельна палата. Але нікого не почули. По суті, цей закон закріпив збільшення податкового навантаження, надав більше можливостей для свавілля контролюючих органів», – зазначила пані Ірина.

«Історія із земельними податками — найбільш прикра для вітчизняних малих фермерів. По суті, великі структури прирівнюються до одноосібників. Таким чином, дрібному підприємцю стає жити набагато важче, бо на нього накладаються такі самі зобов’язання, як і на велике підприємство. А можливості в них геть різні. Податок 18% на залишки продукції точно не надасть впевненості нашим аграріям у доцільності праці. Уявіть, що ви вирішили продати свій старий смартфон на OLX. Ви його таки продали, але тепер маєте заплатити державі 18% з отриманого прибутку. І це не дуже справедливо, бо одного разу, коли ви купували смартфон у магазині, податок на нього вже сплачували. От і маємо нове законодавство, котре замість того, щоб створювати в країні сприятливий бізнес-клімат, навпаки перетворює володіння землею для малих фермерів на випробування», – підвела підсумок Президент Асоціації «Ягідництво України».

Залишити відповідь