Міністр агрополітики дав роз’яснення щодо держпідтримки с/г виробників

Роман Лещенко у власному блозі дав роз’яснення – які категорії с/г виробників  можуть розраховувати на держпідтримку

Підтримка та розвиток сімейних фермерських господарств. Програма включає виплати при реєстрації сімейного фермерського господарства – 5 тис. грн за гектар, якщо тримають корів – 5 тис. грн за поголів’я щорічно. Також держава компенсує 36 тис. грн на дорадництво. Фермер може скористатись професійною консультацією чи агронома, чи бухгалтера, або ж іншого фахівця, в якому є потреба. Цього року, нарешті, виплачено, і це тепер буде регулярно, компенсацію ЄСВ. Тобто держава надає пільгові умови для сімейних фермерських господарств, працює спрощена форма звітності та підтримка на старті.

Садівництво. Не секрет, що садівництво – напрямок, який дає найбільше робочих місць на гектар сільських територій. Фермер може мати до 20 сезонних працівників, крім того, декілька постійних працівників. Держава, розуміючи важливість збереження робочих місць, особливо повернення на Україну наших заробітчан, фінансує цей напрямок, виділено 450 млн грн. Що за розрахунками сприятиме щорічному зростанню на декілька тисяч гектарів площі садових насаджень, а це нові робочі місця. Окрім цього, держава компенсує вартість саджанців, часткову вартість техніки для садівництва і вартість переробки. Виробникам плодів, ягід, винограду та хмелю, які займаються сільськогосподарською діяльністю, компенсують до 50% вартості будівництва, зокрема і цехів первинної переробки винограду, плодів, ягід власного виробництва та придбання автоматизованих ліній з висушування плодів, ягід та хмелю власного виробництва, ліній з переробки власно вирощених плодів, ягід, овочів та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали.

Тваринництво. Це трудомісткий процес, який також дає робочі місця в сільській місцевості. Держава підтримує і цю галузь – є часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, стимулює осучаснення виробництва – відшкодовується частково вартість будівництва чи реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, рибницьких господарств, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції за бюджетною програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”. Нам важливо, щоб скотарство розвивалось.

Важливо створювати співпрацю між секторами, розвивати українську економіку. Як факт, в українських аграріїв проблемним питанням залишається висока зношеність наявної сільськогосподарської техніки (понад 70%), перевищення темпів зношення техніки над її оновленням у десять разів, низька забезпеченість складною технікою (50%). Нині щорічно оновлюється 0,6% тракторів і 1% комбайнів, при чому з них за рахунок техніки вітчизняного виробництва лише відповідно 30% і 6%. Реалізація програми з часткової компенсації с/г техніки дозволила за останні два роки удвічі збільшити питому вагу вітчизняної техніки у формуванні ринку с/г техніки та обладнання. Також залучити у вітчизняну галузь сільгоспмашинобудування значну суму коштів. Більш як 200 виробників взяли участь в цій програмі.

Цього року на часткову компенсацію передбачено 1 млрд грн сільгосптоваровиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва.

Спрощена процедура фінансової підтримки. Навесні 2021 року Уряд спростив механізм надання фінансової підтримки фермерським господарствам, позбавивши фермерів цілої низки непотрібних бюрократичних тяганин. Також майже на 170% було збільшено розмір бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь тим фермерським господарствам, які щойно утворилися.

У липні Кабмін схвалив постанову, якою дозволив надавати кредити під держгарантії малим фермерам на придбання землі с/г призначення. Такі кредити сьогодні видає понад десяток банків.

У вересні було затверджено програму підтримки виробників картоплі. Причому, представники галузі передовсім просили про 20–25 % компенсації, але Уряд пішов далі і підняв компенсацію до 50% на будівництво картоплесховищ, цехів, створення комфортних умов ринку для виробників. Одне аграрне підприємство зможе отримати до чверті мільйона гривень підтримки від держави. Це дало поштовх до того, що цього року ми з імпортера картоплі стали експортерами!

Наприкінці вересня також було ухвалено Закон України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств. Завдяки йому молоді фермери (до 35 років) зможуть першочергово отримувати державну підтримку. Документ також врегульовує передачу земель вільного користування у власність фермерського господарства для того, щоб останнє могло офіційно підтвердити використання цієї землі під фермерство. Це відкриває доступ до державних програм підтримки та до фінансових кредитних ресурсів банків.

 

Залишити відповідь