Актуальні новини

Українські соняшникова олія та борошно можуть бути найбільш конкурентноздатними на ринку ЄС

Експорт
Виробництво соняшникової олії та пшеничного борошна, а також вершкового масла і курятини є напрямками, на яких українська продукція може бути найбільш конкурентною на європейському ринку. До такого висновку прийшли експерти Центру досліджень продовольства та землекористування при Київській школі економіки (KSE Агроцентр) у своєму звіті «Конкурентоспроможність української переробної галузі на ринку ЄС», повідомляється в Telegram каналі фундації.

Як зазначається, рух країн Європейського Союзу у бік кліматичної нейтральності та зміна вподобань споживачів створюють як ризики, так і можливості для українських виробників.

Так, з одного боку, регуляції, що вже існують або будуть згодом впроваджені, можуть обмежити доступ українських виробників переробної галузі до ринків країн ЄС, як фізично (через невідповідність умовам), так і фінансово, оскільки інвестиції для досягнення встановлених умов можуть бути обтяжливими.

«З іншого боку, попит Єввросоюзу на імпорт продовольства може зрости через зниження внутрішнього виробництва в результаті впровадження Farm-to-Fork стратегії. Окрім того, ЄС впроваджує програму кредитування та грантів для фермерів для стимулювання сталого сільського господарства, які українські виробники можуть використати на свою користь», – додали аналітики KSE Агроцентр.