Актуальні новини

Україна вже експортувала меду на понад $41 млн

Експорт
З початку 2023 року Україні вдалося продати за кордон близько 16 тис. т меду на $41 млн, який переважно експортували до Бельгії, Польщі та Німеччини. Про це повідомив голова Української асоціації аграрного експорту (УААЕ) Дмитро Крошка в коментарі виданню Delo.ua.

Він підкреслив, що після відміни Євросоюзом митних обмежень у минулому році українські бджолярі виступили реальними конкурентами європейським колегам, які не встигли звикнути до роботи на єдиному ринку з таким потужним постачальником і виробником меду, як Україна.

Експерт зазначив, що тепер у України є можливість конкурентного постачання меду до країн Європейського Союзу, замість квотованих постачань, які діяли до повномасштабної війни. Дмитро Крошка додав, що завдяки цьому українська медова галузь змогла охопити більше покупців по всьому Євросоюзу.

"Тому саме для захисту свого ринку і виробників від надмірного імпорту Євросоюз раніше вводив обмеження в вигляді квот, і тепер так само буде використовувати інші доступні загороджувальні механізми», — зазначив експерт, додавши, що заборона експорту аграрної продукції з України урядами декількох східноєвропейських країн в даний час не стосується меду, але це ймовірно.