Актуальні новини

У громад Львівщини є можливість покращити стан громадських пасовищ за кошти обласного бюджету

Молочарство
Рішенням сесії Львівської обласної ради від 23.12.2021 №330 внесено зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, якою передбачено напрям фінансової підтримки «Субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з поліпшення громадських пасовищ».

Основним завданням цього заходу є підвищення продуктивності природних сільськогосподарських угідь шляхом їх корінного або поверхневого поліпшення та організації випасання. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

«Фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів, що надходять до спеціального фонду обласного бюджету у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва у вигляді субвенції органам місцевого самоврядування. Умовою для одержання коштів є рішення ОМС про створення громадських пасовищ, наявність проєкту землеустрою земельної ділянки комунальної власності та її реєстрація, а також проєктно-кошторисна документація, яка визначає перелік та загальну вартість самих робіт», – зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Цього року з обласного бюджету виділено 3 млн грн на поліпшення громадських пасовищ. Слід нагадати, що дана підтримка діє з 2021 року. У попередньому році профінансовано 6 громад на суму понад 2,5 млн грн, площа до поліпшення становила більш як 322 га, що підтверджує ефективність та дієвість субвенції.

Детальніше з умовами, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням: https://loda.gov.ua/agr_prohramy, а також в презентаційних матеріалах, розроблених департаментом.

«Наголошую, що прийом документів для участі у конкурсі розпочато та триватиме до 1 серпня цього року. Відтак, закликаю голів громад нашої області активізувати роботу з юридичного оформлення громадських пасовищ відповідно потреби, замовити виготовлення проєкто-кошторисної документації та подавати всі необхідні документи до департаменту за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4 (9 поверх)», – підкреслила Тетяна Гетьман.

У разі виникнення додаткових запитань звертатися за контактним номером: (032) 255-50-62 або на електронну скриньку – apr@loda.gov.ua