Актуальні новини

Херсонська сироварня проходить відбір на грант 3500 євро від італійського концерну

Молочарство
Нещодавно команда італійського концерну Nazionale del Parmigiano Reggiano зібрала 3500€ на підтримку українських сироварів, що постраждали від російської агресії. Відбір серед виробництв, яким передадуть ці кошти на відновлення, проводила команда ProCheese, що є частиною компанії Ardis Group.
Оскільки історія кожної сироварні важлива, в ProCheese приймали фінальне рішення винятково за тим, наскільки анкета потенційного грантоотримувача відповідає заявленим вимогам.

Оцінювали обсяги виробництва, об’єм завданих збитків, наявність чіткого плану розподілу допомоги та готовність звітувати за цільове використання коштів.

«Обсяги завданої окупантами шкоди важко осягнути. Однак мужність українських виробників точно увійде в історію», — зазначає сирна експертка ProCheese Оксана Чернова, яка проводила фінальний відбір переможця.

Найбільш детальну та повну інформацію надали власники ФГ «Лиманська коза» з Херсонщини. Грант 3500€ на відновлення сирного виробництва від італійського концерну Nazionale del Parmigiano Reggiano отримують вони. І команда ProCheese впевнена, що підприємці використають цю можливість повною мірою.

До повномасштабного вторгнення господарство виробляло 1500 кг сиру на рік. Зараз обсяги значно скоротилися:

«Ми пережили російську окупацію, жили під обстрілами. Під час одного з таких обстрілів рашисти вбили нашого козла-виробника та ще одну козу, але слава Богу, інші тварини не постраждали. Під час окупації ми продовжували свою діяльність і утримували усіх кіз. Адже ми тримаємо їх виключно для молока та виготовлення сирів. Сьогодні на фермі ситуація склалася дуже критична».

Сировари вірять у Перемогу України й попри війну будують плани на майбутнє, тому вже сьогодні мають чіткий план розвитку екоферми, що охоплює налагодження виготовлення та збуту продукції, а також проходження навчальних тренінгів для виробників сиру.