Проєкт #ЕФКО: відбувся тренінг «Фінансові аспекти вирощування на прикладі черешні і вишні»

19 лютого об 11.00 у форматі ZOOM відбувся тренінг «Фінансові аспекти вирощування на прикладі черешні і вишні» в рамках проєкту «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі», який впроваджують Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО та Асоціація «Ягідництво України».

 

Тренерами виступили Валерій Ляшинський, технічний директор «Розетта Агро» і Оксана Гордій, керівник проєкту «Уманська фруктова компанія». Головними темами онлайн-тренінгу були сучасний облік в садовому господарстві, структура витрат та планування.

Перший спікер, Валерій Ляшинський, докладно розповів про початок робіт над фруктовим садом, а саме, про написання бізнес плану на проєкт – сад вишні або черешні, одразу ж зорієнтувавши по вартості (2000 у.о. одноразово). Спікер наголосив на необхідності найняти кваліфікованого агронома по кісточковим і закласти в кошторис, закликав особливу увагу приділити вибору ділянки (черешня і вишня на одній ділянці плодоносять до 17 років). Також пан Валерій обґрунтував необхідність аналізів ґрунту і води (від 40 та125 у.о відповідно без вартості доставки) та якісної картографії ділянки – для правильної схеми посадки і рахування системи шпалер і системи поливу. Розповів про вибір сортів, які є нюанси в виборі голландських і українських, за який термін заказувати саджанці (оптимально – за 2 роки). Спікер торкнувся теми українських нюансів щодо електропостачання (підвести електрику до саду коштуватиме від 50 000 у.о). Пан Валерій перелічив види потрібної техніки (трактор, оприскувач, косарка тощо), необхідність встановлення обладнання (шпалера для черешні), захисту від опадів, назвав вартість посадки дерев ( 6 грн за дерево), установки системи поливу, підкормки і обрізки. Нагадав і про запилення саду бджолами та джмелями (200 у.о за га). Спікер приділив увагу паливу (90 у.о. за 1 га) та встановленню заправного пункту. Ще одна стаття по черешні – збирання вручну ягоди (від 0,5. у.о за кг). Щодо вишні – вона збирається механічно – спікер показав відео з роботою варіантів найбільш поширеного обладнання.

Наступна спікерка, Оксана Гордій розповіла про свій суто практичний досвід черешневого саду в Умані. Пані Оксана докладно розповіла про системи посадки дерев, і фінансові аспекти. Окремі акценти спікерка зробила на якості ґрунту (аналізи робили в Україні і Голландії), виборі сортів, системи полива, оренді техніки. Особливу увагу консультантка приділила темі захисту рослин від приморозків. Останню частину виступу було присвячено дорожній карті: що потрібно, щоб у вас був черешневий сад. А саме: «довгі гроші», терпіння, земля, резерв робочої сили, рішення – чти будете заощаджувати на хімії та добривах, консультант. І сума на початок – 200 000 євро.

За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: efco@uaberries.com.ua

Увага!

Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО

https://uaberries.com/events

Залишити відповідь