Проєкт #ЕФКО: відбувся тренінг «Особливості вирощування броколі, цвітної та пекінської капусти»

17 лютого об 11.00 у форматі ZOOM відбувся тренінг по «Особливості вирощування броколі, цвітної та пекінської капусти» в рамках проєкту «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі», який впроваджують Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО та Асоціація «Ягідництво України».

Тренером заходу була Зіновія Єлінська, науковий консультант з 20-річним досвідом в галузі захисту рослин.

Тренінг розпочався з опису параметрів вирощування розсади капуст. Спікера торкнулась теми ґрунтово-кліматичних умов і перелічила фізіологічні потреби капустяних культур: зокрема, вони не витримують перезволоження, близького залягання ґрунтових вод, високих температур повітря. Пані Зіновія докладно розповіла про біологічні особливості кожної з культур: броколі, цвітної та пекінської, коли вони найбільш уразливі в періоди розсади, за яких умов точка росту та брунька можуть загинути і яким чином цього не допустити. Як саме треба враховувати фізіологічні особливості рослин з огляду на їх будову, зокрема, короткий корінь у «пекінки».

Особливу увагу фахівець приділила заходам профілактики зі стресом рослини: не допускати зниження температури та слідкувати за довжиною світового дня (притіняти при потребі). Пані Зіновія також перелічила попередників для капуст при сівозміні (допустимі зернові, картопля, огірки, недопустимі – всі хрестоцвіті). Спікерка надала схеми вирощування розсади з урахуванням її періодів розвитку стосовно вологості і температури і схеми висадки розсади на гектар при краплинному зрощенні.

Перейшовши до особливості побудови систем живлення, пані Зіновія надала відповідні схеми, з оглядом на склад ґрунту. Фінальну частину тренінга було присвячено темі захисту рослин капуст від основних хвороб – чорна ніжка, фузаріоз, слизистий і судинний бактеріоз, фузаріоз тощо і назвала препарати для боротьби і профілактики.

За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: efco@uaberries.com.ua

Увага!

Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО

https://uaberries.com/events

Залишити відповідь