Проєкт #ЕФКО: відбувся тренінг «Шкідники кісточкових культур»

5 лютого об 11.00 у форматі ZOOM відбувся перший тренінг по кісточковим культурам «Шкідники кісточкових культур» в рамках проєкту «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі», який впроваджують Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО та Асоціація «Ягідництво України».

Тренером заходу був Василь Бондаровський, агроном із захисту рослин з міжнародним досвідом.

Поговорили про вимоги до ґрунту в садах та до посадкового матеріалу при закладці плантацій. Тренер нагадав про важливість своєчасних профілактичних мір на етапі закладки саду, особливо це стосується проведення аналізу ґрунту на состав та шкідників.

Головну частину тренінгу було присвячено темі шкідників кісточкових культур. Пан Василь докладно розповів про щитівок, пильщиків (сливового чорного та яблуневого плодового), плодожерок, вишневу муху тощо. Було докладно, з візуальними прикладами, показано, які кісточкові рослини пошкоджують конкретні шкідники, як саме. В яких регіонах України найчастіше зустрічається той чи інший вид шкідника, як ідентифікувати та відрізняти одні від інших.

Друга частина тренінгу була присвячена захисту рослин: в який вегетативний період конкретної рослини або в яку пору року потрібно проводити боротьбу зі шкідниками, на якому етапі розвитку (гусінь, імаго). Порекомендував заходи захисту: оранка, пастки, препарати, ентомофаги тощо.

Пан Василь детально пояснив, яким чином проводити моніторинг шкідників. Спікер особливо наголосив, що знищити їх неможливо, знизити їх шкодочінність можна лише по кількості.

Питання учасників стосувались препаратів, їх дозування, такого шкідника як щитівка, боротьби зі слимаками, мармуровим клопом.

За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: efco@uaberries.com.ua

Увага!

Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО

https://uaberries.com/events

Залишити відповідь