Проєкт #ЕФКО: відбувся тренінг «Шляхи підвищення продуктивності насаджень плодово-ягідних культур та якості продукції. Використання потенціалу керованого бджолозапилення»

12 лютого об 11.00 у форматі ZOOM відбувся перший тренінг по керованому бджолозапиленню «Шляхи підвищення продуктивності насаджень плодово-ягідних культур та якості продукції. Використання потенціалу керованого бджолозапилення» в рамках проєкту «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі», який впроваджують Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО та Асоціація «Ягідництво України».

Чому кероване бджолозапилення важливе? По-перше, в закритих ґрунтах при вирощуванні окремих видів і сортів рослин, без цього не обійтися. По-друге, покладатись на природне запилення не варто, враховуючи кліматичні зміни та погодні катаклізми.  І, по-третє, завдяки керованому запиленню на 60% збільшується врожай кісточкових, а яблук – майже вдвічі. Кероване запилення сприяє не лише кількості, але й якості врожаю, зокрема, більше плодів мають правильний розмір і форму.

Тренерами заходу були Євген Лайтер, агроном-технолог, консультант з вирощування плодово-ягідних та горіхоплідних культур та Олена Болтовська, старший науковий співробітник, співавтор біологічного препарату “Аверком”.

Перший спікер, Євген Лайтер, присвятив свій виступ темі керованого запилення саме бджолами, чому це вигідно в фінансовому плані і варіанти застосування на власних насадженнях: створення власної пасіки чи оренда вуликів. І, якщо оренда, які пункти обов’язково треба  зазначити в договорі.

Спікер нагадав про українське законодавство стосовно бджільництва і необхідності мати паспорт на пасіку. Поговорили про вимоги підготовки до бджолозапилення,  як порахувати необхідну кількість бджолосімей, яким має бути вибір оптимального місця, строків підвезення вуликів.

Крім того мова йшла про корекцію системи захисту насаджень, щоб не потруїти бджіл зокрема інсектицидами. Окремо пан Євген розповів про способи дресури бджіл: що робити, щоб бджоли не оминали поля і не летіли на кращі медоноси; як підкормлювати бджіл, стимулювати розвиток бджолосімей; як зробити яблуні, вишні і черешні привабливішими для бджіл. Особливу увагу спікер приділив таким методам дресури бджіл, як ультрафіолетове випромінювання, ароматизований потрібними квітками сироп для підгодовування.

Наступна спікерка, Олена Болтовська докладно розкрила тему біології та особливостей бджіл, осмій та джмелів – в чому різниця між ними, чому джмелів варто застосовувати в теплицях. Пані Олена продемонструвала сучасні вулики, як вибирати і проконтролювати якість штучно вирощених джмелів, скільки їх потрібно на яку площу.

За більш детальною інформацією щодо консультацій, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:
+38 067 346 90 58
e-mail: efco@uaberries.com.ua

Увага!

Продовжується реєстрація на наступні події в рамках проєкту #ЕФКО

https://uaberries.com/events

Залишити відповідь