Роман Лещенко: новітнім препаратам захисту рослин в Україні бути!

Глава Мінагрополітики вважає важливим кроком для галузі прийняття 30 Червня Верховною Радою України у другому читанні та в цілому ЗУ Про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” щодо ввезення пестицидів на митну територію України 1586-IX (раніше законопроект №2289).

П’ятирічна заборона стимулюватиме відновлення інвестицій у науково-дослідну діяльність у сегменті захисту рослин. В цілому ми можемо говорити про втрату близько 5% ВВП. Ми щорічно недоотримували урожай, який завдяки інноваційним препаратам міг бути не тільки вище, а й якісніше”, – зазначає Роман Лещенко. “Сьогодні в ЄС обговорення” зеленого курсу “базується на головному питанні: ” як сільське господарство може бути ефективним і одночасно екологічно безпечним?”.

Сучасні інноваційні пестициди дозволять посилити екологізацію сільського господарства, що особливо актуально в той час, коли ЄС закріплює нові норми господарювання з метою мінімізації впливу на навколишнє середовище у своїй стратегії European Green Deal. Україна підтримує збільшення зусиль у кліматичній дипломатії. Ми розглядаємо себе як невід’ємну частину реалізації цілей European Green Deal”, – говорить Роман Лещенко.

«У цьому питанні ми повинні не відставати, а стояти попереду. Одночасно це є певним викликом для України, а саме для сільськогосподарських експортерів. Вже сьогодні ми повинні переорієнтуватися на екологічно чисте агропродовольчих виробництво і розвиток» розумного «землеробства», — додає Роман Лещенко.

Прийнятий парламентом закон про розблокування державних випробувань інноваційних засобів захисту рослин Президент підпише найближчим часом! Саме цим законом, № 1586-IX (законопроект № 2289)Вирішиться проблема, від якої аграрний сектор страждає вже 5 років”, – коментує Роман Лещенко в своєму facebook

Джерело: Agravery.com

Залишити відповідь