Актуальні новини

Допомагати легко! Підтримайте інформаційно "Місце надії України"

Кількість українців постраждалих від російської агресії постійно зростає. Ситуація по всій країні продовжує бути вкрай небезпечною, а бої та обстріли з повітря, що не вщухають, змушують людей тікати зі своїх домівок. 

Понад 11 мільйонів людей покинули свої домівки, майже 6 мільйонів із загальної кількості – внутрішньо переміщені особи, яким необхідно будувати своє життя з нуля. Значна частина таких людей не має навіть найнеобхіднішого – житла, їжі, елементарних гігієнічних засобів тощо.

Навіть ті люди, які не залишали свого місця перебування та не знаходяться на окупованих територіях, прямо зараз перебувають в скрутному становищі через втрату робочих місць, зруйновану інфраструктуру або зупинку бізнесу, тощо. Крім того з погіршенням економічної ситуації у країні гуманітарна криза тільки підсилюється.

Для вирішення цього питання на місцевому рівні об’єднані територіальні громади та інші організації створили місця підтримки внутрішньо переміщених осіб – табори та інші прихистки з харчуванням та основним - можливістю проживання.

Кількість таких місць зростає з новою міграцією зі східних регіонів та новими хвилями евакуації. Частину таких прихистків підтримують підприємства-члени асоціації «Ягідництво України» (АЯУ). Приєдналася до ініцітиви і громадська спілка «Інноваційне фермерство та кооперація».

Важких втрат зазнав український бізнес - було розірвано багато ланцюжків поставок, виникли фінансові та логістичні проблеми – відсутність фінансових ресурсів для діяльності, знищена логістика та втрата віддалених клієнтів, прямі втрати та пошкодження активів від військових дій тощо.

Особливо постраждав регіональний малий бізнес як найбільша незахищена частка бізнес-середовища України. Наразі фокус державної підтримки зосереджено на середніх і великих підприємствах для забезпечення продовольчої безпеки України та економічної стабільності. Але підтримка малого бізнесу – це робочі місця в регіонах, забезпечення локальних потреб у товарах та послугах та підтримка місцевих бюджетів.

Враховуючи вищезазначене, АЯУ вирішила започаткувати ініціативу «Місце надії України», яка дозволить забезпечити безперервність роботи місцевого малого бізнесу в Україні та допоможе людям, які втратили все, та локальним громадам у вирішенні гуманітарних питань. Ініціатива стартувала у березні 2022 року.

Ви можете долучитися до ініціативи у різний спосіб. Детальніше на сайті проєкту - http://projects.uaberries.com/place-of-hope-ukraine