Відбувся тренінг проєкту #ЕФКО «Основні помилки вирощування картоплі та коренеплодів (редис, морква, буряк)»

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО та Асоціація «Ягідництво України» 11 березня 2021 р провели онлайн тренінг по коренеплодам в рамках проєкту #ЕФКО

Тренером виступила  Зіновія Єлінська, агроексперт, консультант з питань технології вирощування та захисту овочевих культур відкритого та закритого ґрунту.

Пані Зіновія почала з 20 основних помилок при вирощуванні картоплі, які знижують урожайність. А саме: вплив схеми посадки на урожайність картоплі і коренеплодів; відсутність контроля ґрунтових патогенів, шкідників та нематод; підбір сорту без врахування районування та подальшого збуту тощо.

Спікерка докладно розповіла про вимоги до вирощування картоплі: температура, склад ґрунту, вологість тощо, назвала критичні фази розвитку картоплі та коренеплодів.

Пані Зіновія також перелічила попередників: позитивних (пшениця, озимі та ін.) і негаттвних (соя, бобові) і познайомила слухачів з особливістю побудови системи живлення.

 

Консультантка приділила увагу хворобам, які виникають в процесі зберігання, причинам їх появи і методам протидії зараженню. Пані Зіновія надала параментри оптимального зберігання картоплі.

 

Перейшовши до моркви, спікерка також ознайомила з фізіологічними особливостями рослини, її вимогами до ґрунту, позитивними (капуста, томати тощо) і негативними попередниками (картопля, буряки). Було розглянуто переваги вирощування моркви як культури на гребнях, без гребнів, на грядах і надано рекомендації щодо схеми живлення і захисту.

 

Щодо буряка пані Зіновія надала інформацію про фізіологічні особливості культури, особливо наголосивши на необхідності контролю рН.

Нагадуємо, що онлайн тренінг «Основні помилки вирощування картоплі та коренеплодів (редис, морква, буряк)» і наступні події 2021 р проходять в рамках проєкту #ЕФКО, який впроваджує Асоціація «Ягідництво України» та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Проєкт «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі» – це принципово новий підхід до підтримки розвитку сектору плодоовочівництва. Головна мета – підвищення ефективності виробництва та створити додану вартість продукції в 8 цільових областях України: Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Харківській, Полтавській, Черкаській.

Долучитися до проєкту #ЕФКО можна вже зараз, заповнивши анкету

https://bit.ly/3o896dp

За більш детальною інформацією, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:

Тел.: +38 067 346 90 58

Е-mail: efco@uaberries.com.ua

 

 

 

 

Залишити відповідь