Відбувся тренінг проєкту #ЕФКО «Шкідники картоплі та коренеплодів. Система інтегрованого захисту»

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО та Асоціація «Ягідництво України» 10 березня  2021 р провели онлайн тренінг   в рамках проєкту #ЕФКО

Пані Зіновія почала з фенологічних фаз розвитку основних шкідників, розповіла, яким саме є вплив системи обробітку ґрунту на розвиток зимуючих фаз шкідників та визначила періоди їх шкодочинності. Мова йшла про колорадського жука, попелиць, блох, клопів, довгоносиків, морквяну листоблішку.

Спікерка приділила особливу увагу моніторингу розвитку шкідників: за якими ознаками діагностувати пошкодження, як саме, в який період розвитку рослини. Пані Зіновія акцентувала увагу на профілактичних заходах  для запобігання розвитку шкідників: агротехнічних і хімічних.

Фінальну частину тренінгу було присвячено побудову інтегрованої схеми захисту з використанням ентомофагів (дзюрчалки, сонечка, трихограми, золотоочки, хижі клопи тощо), біопрепаратів та хімічних речовин.

Спікерка надала схеми застосування хімічних препаратів, їх застосування і комбінацій.

Остання частина тренінгу була присвячена проблемі зараження нематодами. Були надані рекомендації щодо боротьби: сівозміна, використання сидератів, використання грибів-нематоцидів, внесення форміату кальцію (солі мурашиної кислоти), посів нематод стійких сортів та гібридів, соляризація ґрунту тощо.

Нагадуємо, що онлайн тренінг «Шкідники картоплі та коренеплодів. Система інтегрованого захисту» і наступні події 2021 р проходять в рамках проєкту #ЕФКО, який впроваджує Асоціація «Ягідництво України» та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Проєкт «#ЕФКО: ефективність виробництва в плодоовочевому секторі» – це принципово новий підхід до підтримки розвитку сектору плодоовочівництва. Головна мета – підвищення ефективності виробництва та створити додану вартість продукції в 8 цільових областях України: Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Харківській, Полтавській, Черкаській.

Долучитися до проекту #ЕФКО можна вже зараз, заповнивши анкету

https://bit.ly/3o896dp

За більш детальною інформацією, а також в разі виникнення будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до нашої команди:

Тел.: +38 067 346 90 58

Е-mail: efco@uaberries.com.ua

 

Залишити відповідь